UA RU EN

(044) 592-73-94
(098) 402-54-22
(096) 702-54-22

(044) 550-42-02
(050) 844-00-43
(063) 030-97-20


Чи будуть штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН у разі скасування ключа ЕЦП?

Порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригуванні до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу у розмірах, встановлених у вказаному пункті ПКУ.

На жаль, нормами ПКУ не передбачено будь-яких виключень для окремих платників податку при застосуванні ДФС штрафних санкцій за порушення строків реєстрації ПН та/або РК в ЄРПН. Це стосується й випадку виникнення у платника податку ситуації із скасуванням ключів ЕЦП за заявою платника податку у зв’язку із несанкціонованим доступом до таких ключів з боку сторонніх осіб.

Отже, при скасування ключів ЕЦП на платників ПДВ за неможливість своєчасно зареєструвати ПН та РК буде чекати штраф

У своєму роз’ясненні від 29.12.2017 р. № 3246/6/99-95-42-03-15/ІПК податківці розповіли про те, за якими ПН та РК не застосовуються штрафи. Зокрема, штрафи не застосовуються виключно до ПН, що не видаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування та оподаткування за нульовою ставкою. 

Враховуючи зазначене, штрафні санкції, визначені п. 120-1.1 та п. 120-1.2 ПКУ, не застосовуються до платників податку за порушення ними граничного строку реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних:

1) що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, та/або

2) що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Розміри штрафів у 2018 році не змінилися.