UA RU EN

(044) 592-73-94    (044) 550-42-02
(098) 402-54-22    (050) 844-00-43
(096) 702-54-22    (063) 030-97-20

 

 

 

 

 

 

 

 


Декларація відповідності вимогам протипожежної безпеки відтепер доступна онлайн

14 лютого Держслужба з надзвичайних ситуацій, Державне агентство з питань електронного урядування і партнери проекту USAID/UK Aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» презентували нову електронну послугу з реєстрації декларації відповідності вимогам протипожежної безпеки у режимі он-лайн (Постанова від 14.02.2018 р. №80 «Про внесення змін до Порядку подання і реєстрації декларації з питань пожежної безпеки»).

Положення постанови усувають можливі корупційні ризики при наданні зазначеної адміністративної послуги, спрощують відносини між суб’єктами господарювання та контролюючим органом, а також сприяють поліпшенню інвестиційного клімату в цілому в державі.

До того ж надано можливість суб’єкту господарювання не засвідчувати її відбитком своєї печатки або у разі відсутності печатки — нотаріально.

Також, форму декларації викладено у новій редакції. З дня набрання чинності Постанови № 80 її потрібно буде подавати за оновленою формою.

Нагадаємо, що ця декларація має подаватися новоствореними підприємствами та суб’єктами господарювання перед початком використання об’єктів нерухомості. При цьому п. 1 Порядку № 440 встановлено випадки її неподання. А саме: 

  • у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;
  • орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на такий об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано його власником;
  • у разі використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.