UA RU EN

(044) 592-73-94
(044) 550-42-02

(098) 402-54-22
(050) 844-00-43


Чи можна повернути кошти з електронного ПДВ-рахунки на поточний розрахунковий рахунок?

Підприємство помилково сплатило 4 тис. грн. на бюджетний рахунок замість свого електронного рахунку з ПДВ. Звернулося письмово, щоб з бюджетного рахунку були перераховані кошти на електронний ПДВ-рахунок. Гроші були перераховані. Зараз вони знаходяться на рахунку, але на цю суму податкові накладні не реєструються. Платник ПДВ подав додаток 4 до декларації з ПДВ, але фахівці фіскальної служби стверджують, що зможуть повернути лише суму в межах реєстраційного ліміту. Як тепер повернути ці кошти на поточний розрахунковий рахунок?

З рахунку в СЕА ПДВ платника податку перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з ПДВ, що підлягає сплаті за підсумками звітного податкового періоду, і на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу в складі ПДВ-звітності, в розмірі суми коштів, яка перевищує суму задекларованих до сплати в бюджет податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку (п. 200 прім.1.5 ПКУ).

Сума податку (SНакл), на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, обчислюється автоматично за формулою, визначеною п. 200 прім.13 ПКУ.

Показники формули, визначеної п. 200 прім.1.3 ПКУ, перераховуються автоматично при реєстрації в ЄРПН податкових накладних, розрахунків коригування, митних декларацій, податкових декларацій і ін.

Отже, СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі і на підставі алгоритмів, розроблених відповідно до ст. 200 прим.1 ПКУ та Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р № 569 (далі - Порядок № 569) і не допускає ручного втручання в її роботу.

Показник "SПеревищ", який є складовою формули, визначеної п. 200 прім.1.3 ПКУ, є сумою перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням представлених уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, яка міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунки коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН. Зазначений показник розраховується з 1 липня 2015 року.

Детальний порядок розрахунку реєстраційної суми і її складових наведені в п. 9 Порядку № 569.

Відносно порядку повернення коштів з електронного рахунку платника податків на його поточний рахунок, то механізм повернення таких коштів визначено п. 200 прім.1.6 ПКУ та п. 21 Порядку № 569, де зазначено: якщо на дату подання ПДВ-декларації сума коштів на електронний рахунок платника податків перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, платник податків має право подати до контролюючого органу у складі податкової декларації заяву, згідно з якою такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок  платника податків, реквізити якого вказуються в заяві, в сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку, або в бюджет в рахунок сплати податкового боргу з податку, що виник починаючи з 1 липня 2015 року.

При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися за відсутності перевищення суми ПДВ, зазначеної в виданих податкових накладних, складених в звітному періоді і зареєстрованих в ЄРПН, над сумою податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з ПДВ в цьому звітному періоді.