UA RU EN

(044) 592-73-94
(098) 402-54-22
(096) 702-54-22

(044) 550-42-02
(050) 844-00-43
(063) 030-97-20


Як нараховувати ПДВ у разі постачання товарів на умовах товарного кредиту?

ДФС в індивідуальній консультації від 28.09.2018 р. №4243/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо нараховування ПДВ у разі постачання товарів на умовах товарного кредиту.

Так, відповідно до пп. 14.1.245 ПКУ товарний кредит – це товари (роботи, послуги), що передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичних чи фізичних осіб на умовах договору, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент. Товарний кредит передбачає передачу права власності на товари (роботи, послуги) покупцеві (замовникові) у момент підписання договору або в момент фізичного отримання товарів (робіт, послуг) таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості.

Пунктом п. 187.3 ПКУ визначено, що при постачанні товарів за договорами товарного кредиту (товарної позики, розстрочки), умови яких передбачають сплату (нарахування) відсотків, датою збільшення податкових зобов’язань у частині таких відсотків вважається дата їх нарахування згідно з умовами відповідного договору.

Отже, якщо сторони укладають договори купівлі-продажу на умовах товарного кредиту, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент, то незалежно від наявності боргового інструменту та форми розрахунків за такі товари база оподаткування ПДВ у продавця таких товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з договірної вартості цих товарів, збільшеної на загальну суму процентів, визначених договором.